PROJEKT PRE SLOVENSKÝ ŠPORT 2019 

Náš klub sa mal možnosť zúčastniť na projekte Mimoriadna ponuka pre slovenský šport. Chceli by sme poďakovať Slovenskému olympijskemu a športovemu výboru a x-bionic® sphere, ktorí podávajú slovenským športovcom pomocnú ruku. V tejto výnimočnej a veľmi náročnej dobe dostávajú slovenské zväzy a celá športová komunita zastrešená SOŠV možnosť bezodplatne využívať špičkové podmienky v Olympijskom tréningovom centre x-bionic® sphere v Šamoríne kde aj Plavecký klub Pezinok sa stal súčasťou projektu. Celý týždeň 5-9.10.2020 sa naši plavci zúčastnili na sústredení v krásnom športovom areali X-bionic sphere. Podmienky, ktoré Šamorín ponúka sme si naozaj užili. Plavci ( Michaela Košťálová, Katarína Szabóová, Liliana Chvílová, Ninka Federlová, Jakub Lobo a Filip Matejovič) trénovali dvojfázovo - doobeda a poobede na 50m bazéne.

ĎAKUJEME 

ŠPORTOVEC ROKA 2019

Plavecký klub Pezinok funguje 16-ty rok v meste Pezinok a výrazne prispel k rozvoju plávania v okrese. Priviedol k plaveckému športu tisíce detí. Vychoval aj veľa trénerov, ktorí pôsobia v Pezinku alebo v Bratislavskom kraji v plaveckých kluboch a akadémiách. Zostavenie štafiet na reprezentáciu mesta Pezinok na najväčších podujatiach na Slovensku odzrkadľuje výsledky 15 ročného fungovania Plaveckého klubu Pezinok. V stredu 30.9.2020 prebehlo ocenenie športovcov roka 2019. Plavecký klub Pezinok získal 1.miesto v kategórii športový kolektív - juniori podľa hlasovania verejnosti o najoblúbenejšieho športovca roka a 1.miesto v kategórii športový kolektív - juniori podľa hlasovnia odbornej poroty. Zásluhu na tom má plavecká štafeta v zložení : Katarína Szabóová, Lea Balejíková, Jakub Lobo a Filip Matejovič. Ďalšími ocenenými z PKPK bola Veronika Behalová (2005) juniorská reprezentantka a niekoľko násobná majsterka SR, ktorá získala 3.miesto o najoblúbenejšieho športovca roka v kategórii športovec roka - junior. Šimon Jakuš (2005) niekoľkonásobný majster SR s dawnovým syndrómom a vešetranný športovec získal 2.miesto o najoblúbenejšieho športova roka zo zdravotným znevýhodnením.

Ďakujeme všetkým za podporu.


SERIÁL HNIEZDO 2019

Spolupráca pri natáčaní seriálu HNIEZDO, ktorý sa natáčal od začiatku júla 2019https://www.mediahub.sk/rtvs-zacala-nakrucat-novy-serial-hniezdo-slubuje-napatie-aj-emocie/


ŠPORTOVEC ROKA 2018

Dňa 25.6.2019 sa konalo slávnostné odovzdávanie cien pre najlepších športovcov a najlepšie športové kluby za uplynulý rok 2018. Náš klub, ako jeden z najpočetnejších športových klubov v Pezinku si odniesol niekoľko ocenení. V hodnotení odbornej poroty sme sa stali víťazmi, a teda sme obsadili 1. miesto ako najlepší športový klub v kategórií seniori. Následne sa udelovali ceny za hlasovanie verejnosti, kde sme taktiež obsadili 1.miesto za najoblúbenejší športový klub v kategórií seniori.

Dúfame, že aj naďalej budeme môcť naše mesto reprezentovať na tak vysokej úrovni.


FILM NINA 2017

Plavecký klub spolupracoval pri natáčaní filmu NINA v roku 2017 - celosvetová premiéra 3.7.2017 na Medzinárodnom festivale v Karlových Varoch https://www.csfd.cz/film/519128-nina/prehled/